Egentliga Finland

Jalo & Jalo Mikko Heino

Mikko Heino

Transportplanering
Höjdliftar
mikko.heino@jalojalo.fi
+358 40 052 3844

Jalo & Jalo Patrik Hvitfelt

Patrik Hvitfelt

Transportplanering
Personliftar
patrik.hvitfelt@jalojalo.fi
+358 40 052 5484

Jalo & Jalo Ari Niilola

Ari Niilola

Försäljningschef
Projekt och underbroliftar
ari.niilola@jalojalo.fi
+358 40 022 8127

Nyland

Jalo & Jalo Petri Väätäinen

Petri Väätäinen

Regionchef
Transportplanering
Höjdliftar
petri.vaatainen@jalojalo.fi
+358 50 395 5036

Jalo & Jalo Tomi Kaunisto

Tomi Kaunisto

Arbetarskyddschef
Transportplanering
Höjdliftar
tomi.kaunisto@jalojalo.fi
+358 50 513 0061

Jalo & Jalo Aleksi Rytilahti

Aleksi Rytilahti

Affärschef
Bygg och vindkraft
aleksi.rytilahti@jalojalo.fi
+358 50 339 8556

Jalo & Jalo Henri Nurmi

Henri Nurmi

Kundchef
Försäljning
henri.nurmi@jalojalo.fi
+358 50 406 1442

Mellersta och Östra Finland

Jalo & Jalo Mia Virtanen

Mia Virtanen

Transportplanering
Höjdliftar
mia.virtanen@jalojalo.fi
+358 40 071 5731

Jalo & Jalo Jukka Leppänen

Jukka Leppänen

Transportplanering

Personliftar
jukka.leppanen@jalojalo.fi
+358 40 071 1091

Jalo & Jalo Jouni Autio

Jouni Autio

Kundchef
Försäljning
jouni.autio@jalojalo.fi
+358 50 346 3398

Birkaland

Jalo & Jalo Marko Pesonen

Marko Pesonen

Transportplanering
Höjdliftar
marko.pesonen@jalojalo.fi
+358 50 400 2420

Jalo & Jalo Ville Rämö

Ville Rämö

Kundchef
Försäljning
ville.ramo@jalojalo.fi
+358 50 339 3241

Norra Finland

Jalo & Jalo Mia Virtanen

Mia Virtanen

Transportplanering
Höjdliftar
mia.virtanen@jalojalo.fi
+358 40 071 5731

Jalo & Jalo Ari Niilola

Ari Niilola

Kundchef
Försäljning
ari.niilola@jalojalo.fi
+358 40 022 8127

Österbotten

Jalo & Jalo Mikko Heino

Mikko Heino

Transportplanering
Höjdliftar
mikko.heino@jalojalo.fi
+358 40 052 3844

Jalo & Jalo Ari Niilola

Ari Niilola

Kundchef
Försäljning
ari.niilola@jalojalo.fi
+358 40 022 8127

Egentliga Tavastland och
Päijänne-Tavastland

Jalo & Jalo Henri Nurmi

Henri Nurmi

Kundchef
Försäljning
henri.nurmi@jalojalo.fi
+358 50 406 1442

Service

Jalo & Jalo Mika Jalo

Mika Jalo

Servicechef
mika.jalo@jalojalo.fi
+358 40 552 7400

Projekt

Jalo & Jalo Jyri Nikkilä

Jyri Nikkilä

Projektledare
jyri.nikkila@jalojalo.fi
+358 50 593 5070

Administration

Kari Jalo

Styrelseordförande
kari.jalo@jalojalo.fi
+358 40 825 5004

Sami Jalo

Verkställande direktör
sami.jalo@jalojalo.fi
+358 50 527 7113

Jalo & Jalo Toni Jalo

Toni Jalo

Ekonomidirektör
toni.jalo@jalojalo.fi
+358 40 519 1835

Jalo & Jalo Ann-Christin Suhonen

Ann-Christin Suhonen

Ekonomichef
Administration
jalojalo@jalojalo.fi
+358 40 047 6400

Anu Pausio

Försäljningsreskontra
Fakturering
anu.pausio@jalojalo.fi
+358 50 475 8728

Jalo & Jalo Sari Leppänen

Sari Leppänen

Introduktioner och
tillstånden

sari.leppanen@jalojalo.fi

+358 50 409 2203

Kontakta oss

Svenska Höjdliftar AB Stockholm
Moränvägen 1, 18640 Vallentuna
info@hojdliftar.se
Tel. +46(0)8 400 28 540

Svenska Höjdliftar AB Göteborg
Bönekullevägen 8, 417 46 Göteborg
info@hojdliftar.se
Tel. +46(0)8 400 28 540


Mikael Laaksonen
Företagsledning, Teknisk support
micke.laaksonen@hojdliftar.se

Michael Levin
Företagsledning, Fakturafrågor
micke.levin@hojdliftar.se

Tomas Larsson
Försäljning, Marknadsföring
tomas@hojdliftar.se

Viktor Madsén
Uthyrning, Kordinator
viktor@hojdliftar.se

Christian Timvall
Transportledare, Uthyrning
christian@hojdliftar.se

Faktureringsuppgifter

Svenska Höjdliftar AB
Moränvägen 1
18640 Vallentuna
faktura@hojdliftar.se

Hyresvillkor

För höjdliftar med förare gäller
ALLMÄNNA HYRESBESTÄMMELSER FÖR KRANAR – AHK 18

För övriga mobila arbetsplattformar utan förare gäller
SWEDISH RENTAL ALLMÄNNA HYRESVILLKOR 2019 – SRAH 19

Kontakta oss

Vi tillhandahåller alla typer av personliftar.
Från stora höjdliftar med förare till B-kortliftar, bomliftar, saxliftar, släpvagnsliftar mm.

Kontakta oss så berättar vi mer!

Kontakta oss

Av oss får du alla typer av personliftar du kan behöva från små saxliftar och bomliftar till släpvagnsliftar och stora höjdliftar.

Kontakta oss så berättar vi mer!